Vasaras foruma dienasgrāmata 19. jūlijs: 3. diena

No rīta īstenojam iniciatīvas – brīvprātīgais darbs bērnudārzā, pansionātā, bibliotēkā, Kultūras centrā.

 

Pēc sātīgām pusdienām kafejnīcā “Ilze”, dodamies uz Ogres muzeja telpām – mūsu foruma darba vidi un gatavojamies pēcpusdienas pasākumam  – strukturētajam dialogam “Kafija ar politiķiem”.

IMG-20170719-WA0000

Mirkli pirms plkst. 13.00 ierodas mūsu viesi  – 7 Ogres novada pašvaldības deputāti: Egīls Helmanis (pašvaldības vadītājs), Gints Sīviņš (pašvaldības vadītāja vietnieks), Antra Purviņa, Dzintra Mozule, Edīte Strazdiņa,  Jānis Iklāvs, Artūrs Mangulis. Nedaudz kafija un dialogs Madaras Ūlandes vadībā var sākties! Mūsu tēma ir Jaunietis vasarā un esam izvēlējušies 5  problēmjautājumus:

1. Nodarbinātība: Kāda palīdzība un atbalsts ir nepieciešams (ne tikai no pašvaldības puses, bet vispār), lai jaunieši Ogrē un tās novadā vasarā varētu strādāt atalgotu darbu? Kas šobrīd pietrūkst?
2. Uzņēmējdarbība: Kas būtu nepieciešams, lai palīdzētu jauniešiem attīstīt savas uzņēmējdarbības idejas un veidot savus uzņēmumus – tai skaitā sociālos uzņēmumus? Ko var darīt pašvaldība, un ko var darīt paši jaunieši?
3. Izglītība: Māksla, mūzika, sports, uzņēmējdarbība, tehnoloģijas utt. Profesionālas ievirzes izglītība. Neformālā izglītība.
Kādas mācīšanās (tajā skaitā sporta nodarbības), sevis pilnveidošanas  iespējas būtu aktuālas un interesantas jauniešiem vasarā, un kas būtu nepieciešams, lai tādas varētu organizēt un nodrošināt?
4. Brīvais laiks: Aktīvs, jēgpilns, izglītojošs. Visaptverošs: Māksla, mūzika, sports utml. Kādas brīvā laika pavadīšanas iespējas jauniešiem vasarā šobrīd pietrūkst Ogrē un tās novadā, un kā jaunieši, pašvaldība un citi sadarbības partneri kopā varētu tās radīt?
5. Brīvprātīgais darbs: Kādā veidā jaunieši vasarā varētu jēgpilni iesaistīties Ogres un tās novada norisēs? Kādu notikumu, pasākumu, norišu līdzveidošanā jaunieši varētu piedalīties?

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s